NANOPRORECH Electronics Professional

MG_6478-1024x683 Často se nás ptáte, jak ochránit svůj telefon nebo jinou citlivou elektroniku před vlhkostí a vodou. Připravili     jsme   pro vás krátký článek, který vám odpoví na základní otázky a prozradí, jak správně postupovat při   aplikaci našeho   produktu. Předem chceme upozornit, že případným rozebráním přístroje můžete ztratit   záruku! Neodborné   zacházení může zařízení znehodnotit. Aplikaci doporučujeme odbornějším zákazníkům,   nebo těm, kteří již mají   vodou poškozenou elektroniku, a tím pádem nemají co ztratit.








Zatímco dříve jsme vám doporučovali sprej NANOPROTECH Electric, nyní představujeme novinku, která je speciálně určena na ošetření citlivé elektroniky. Sprej GNP Electronics Professional je bezbarvý a po aplikaci zcela zasychá. Pro ošetření mobilních telefonů je zcela ideální

 

Ošetření drobné elektroniky sprejem GNP Electronics Professional

electronics-prol150-l2-750x1024Primární účel spreje GNP Electronics Professional je preventivní i zpětná ochrana veškerých elektrických kontaktů a spojů před vlhkostí a oxidací. Na ošetření jemné elektroniky, jako je právě mobilní telefon, je GNP Electronics Professional vhodný také proto, že ošetřený povrch zůstane i po aplikaci roztoku suchý. Speciální nemastný olej, který sprej obsahuje, totiž funguje pouze jako médium pro účinné látky, po nanesení vyschne a zanechá na povrchu jemnou, prakticky neviditelnou vrstvu, která zajistí účinnou ochranu až na 1 rok.

Důležitá je především cílená aplikace roztoku na samotné kontakty a tištěné spoje elektroniky. Musíme upozornit, že rozebráním nového přístroje může hrozit ztráta záruky. Ovšem máte-li například starší telefon a plánujete dobrodružné výlety nebo se vám stává, že své přístroje čas od času nechtěně utopíte,případně již řešíte co s vodou poškozeným přístrojem, GNP Electronics Professional je správná volba! Na své si přijdou například i fotografové, kteří se často se svou digitální zrcadlovkou dostávají při focení do prostředí s vysokou vlhkostí vzduchu nebo přímo do deštivého nebo mrazivého počasí.

Přímý postup aplikace roztoku krok po krokuMG_6491-300x200

Rádi bychom předem upozornili, že ošetření elektroniky u moderních přístrojů s dotykovým displejem není jednoduchá operace a doporučujeme ji svépomocí provádět pouze technicky zdatnějším uživatelům! My sami takové věci neděláme často a nejsme odborníci přes elektroniku, ani IT, ale rozhodli jsme se přímo přesvědčit o tom, co ošetření telefonu sprejem GNP Electronics Professional obnáší, abychom měli jasnou představu, jak vám poradit. Pro tyto účely nám posloužil starší Apple iPhone 4 a zde se můžete podívat, jakým způsobem ošetření probíhalo. 

 Nyní pár tipů, pokud jste odhodláni se do ošetření pustit sami:MG_6514-300x300

 1) Na samotné rozebírání nespěchejte. Udělejte si dostatek času i klidu pro práci, zajistěte si dostatečnou   pracovní plochu s pořádným osvětlením. Ještě předem si připravte nářadí, které budete potřebovat, důležitá je   hlavně sada drobných šroubováků, protože šroubky, které budete montovat jsou opravdu maličké. Do našeho   iPhonu se dalo dostat ještě klasickým malým šroubovákem, pro rozebrání modernějších telefonů už bývá   potřeba sehnat speciální “hvězdičkový”. Dále si připravte vhodnou malou nádobku pro roztok. Ten nejdříve   nastříkáte ze spreje do nádobky a posléze budete aplikovat jemným malým štětečkem přímo na kontakty r   rozebraného přístroje.

 2) Najděte si pořádný návod, podle kterého budete postupovat. Nám se nejvíce osvědčily tyto webové   stránky: www.ifixit.com. Návody sice nejsou dostupné v českém jazyce, jsou však velmi kvalitní a postup je   detailně nafocený. Zároveň ke každému návodu máte i shrnuté náčiní, které budete potřebovat. Počítejte i s   dostatečnou plochou pro odkládání vymontovaných šroubků a součástí v daném pořadí, abyste byli schopni dát vše v pořádku zase dohromady




.MG_6515-300x300

3) Dostanete-li se do fáze, kdy máte odpojené všechny kontakty zařízení, můžete na ně štětečkem opatrně nanášet roztok. Zvýšené pozornosti dbejte při aplikaci poblíž čočky fotoaparátu, reproduktoru a mikrofónu! Po aplikaci vyčkejte alespoň 30 minut, než začnete zařízení skládat dohromady.

4) Telefon skládejte zpět opět velmi opatrně. Například konektory v iPhonu jsou titěrné a složité. Musejí zapadnout přesně na své místo, při nesprávně vyvinutém tlaku hrozí jejich poškození, a tím i znehodnocení celého přístroje!

5) Po úspěšném složení telefonu do původního stavu a ověření jeho plnohodnotné funkčnosti už nezbývá nic, než příjemný pocit z dobře odvedené práce!

Náš iPhone, který byl dlouho odstavený v šuplíku, byl po složení a nabití plně funkční. Původně jsme přemýšleli i o nafocení testu přímo pod vodou, ale k tomu nesmíme nikoho nabádat. GNP Electronics Professional není primárně určen k tomu, aby byl aplikován na elektriku za účelem následného utopení! Můžete ho však použít jako 100% prevenci závad na elektronice způsobených vlhkostí, a zároveň také zpětně pro záchranu vodou již zasaženého zařízení.

Pokud vás přesto takové pokusy zajímají, můžete se podívat na videa od Igora Vlahoviče, který provádí zajímavé testy na svém YouTube kanálu a naše spreje ho před časem zaujaly. ZDE například pokus s ošetřenou nabíječkou AA baterií, která nabíjí i celá ponořená ve vodě.

Řešíte problémy s vlhkostí v elektronice? Vyzkoušejte bezbarvý izolační sprej GNP Electronics Professional! Za 349,- přímo k zakoupení v našem e-shopu.